Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Ukmergės rajone

Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Ukmergės rajone

Ukmergės rajone nuo liepos mėn. pradedamas įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamas projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Ukmergės rajone“. Projektu siekiama, kad rajono šeimos, patiriančios sunkumų dėl vaikų auklėjimo, skyrybų, šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimo, bedarbystės, netekčių, ligos ir kitų veiksnių, kompleksiškai bendruomeniniuose šeimos namuose gautų joms reikalingas paslaugas. Šis pagalbos teikimo modelis ne tik padės šeimoms įveikti iškilusius sunkumus ir krizes, bet ir įgalins laiku užkirsti kelią rimtesnių socialinių problemų atsiradimui. Paslaugos orientuotos į šeimas, nepriklausančias socialinės rizikos kategorijai, projekto dalyviai galės gauti ne vieną projekte siūlomą paslaugą.

Projektas įgyvendinamas pasitelkiant partnerius:

– savivaldybės įsteigta VšĮ „Ukmergės šeimos centras“ vieno langelio principu atliks bendruomeninių šeimos namų funkcijas rajone – konsultuos, tarpininkaus besikreipiantiems dėl pagalbos asmenims, dalyvaus atvejų peržiūrose, vykdys aktyvų asmenų, kuriems reikalinga pagalba, įtraukimą į projekto veiklas, informuos apie teikiamas paslaugas rajone, vykdys šviečiamąją ir kitas su projektu susijusias veiklas;

– nevyriausybinė organizacija VšĮ „Lyderių karta“ įstaigoje teiks kompleksines paslaugas šeimoms: psichosocialinę ir teisinę pagalbą, mediacijos paslaugas, šeimos įgūdžių ugdymo, sociokultūrines, vaikų priežiūros paslaugas.

Psichosocialinė pagalba. Pagalba bus teikiama asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas, smurtą, prievartą ir kt.), jų šeimoms, artimiesiems, norintiems įveikti priklausomybes. Numatoma teikti individualias ir grupines konsultacijas. Paslaugą teiks atvykstantis psichologas.

Mediacija ir teisinė pagalba. Mediacijos paslaugos bus teikiamos neteisminiam civilinių ginčų taikinamajam tarpininkavimui, siekiant taikaus ginčų, tarpusavio konfliktų sprendimo skyrybų atveju. Paslaugą teiks kvalifikuotas mediatorius. Tai pat bus teikiamos individualios teisininko konsultacijos šeimos teisės klausimais.

Socialinių įgūdžių ugdymo paslaugos bus teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti įgūdžius, reikalingus kasdieniniame šeimos gyvenime. Bus organizuojama šeimos įgūdžių klubų veikla, kurių metu paskaitas vaikų auklėjimo, sveikos gyvensenos, tarpusavio santykių, situacijų pasikeitus gyvenimo aplinkybėms valdymo, šeimos finansų valdymo ir kt. temomis skaitys kompetentingi lektoriai. Sėkmingos tėvystės įgūdžių ugdymo mokymų metu bus mokoma įvairių sėkmingos tėvystės technikų ir metodų, kurie tinka bet kokio amžiaus, lyties, temperamento ir kultūros vaikams. Tėvai pasisems naujų žinių apie vaikų auklėjimą, raidos ypatumus, išmoks įveikti iškylančius sunkumus

Sociokultūrinės paslaugos. Šeimas bendrai veiklai, gerinant jų socialinius ir tarpusavio bendravimo įgūdžius, planuojama suburti maisto gaminimo užsiėmimuose, organizuojant dienos žygius šeimoms, edukacinę ir kt. meninę veiklą.

Vaikų priežiūra. Bus teikiamos vaikų priežiūros paslaugos, visiems tėvams (įtėviams, globėjams), auginantiems vaikus (įvaikius, globotinius) nuo trejų metų amžiaus iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą. Vienam vaikui priežiūros paslauga bus teikiama ne ilgiau kaip 4 val. per dieną. Paslauga bus užtikrinama tėvams, jų dalyvavimo kitose projekto veiklose metu.

 

Kontaktai:

Bendruomeniniai šeimos namai

VšĮ „Ukmergės šeimos centras“

Jurgita Vijūnė,

jurgita.vijune@gmail.com

tel.:+370 677 65178

Vienuolyno g. 17, Ukmergė, I aukštas

Darbo laikas: pirmadienį-penktadienį nuo 9 val. iki 13 val.

 

VšĮ „Lyderių karta“

Agnė Tėvelytė Petronienė

info@lyderiukarta.lt

tel:+370 699 06984

Miškų g. 29, Ukmergė

Darbo laikas: pirmadienį-penktadienį nuo 13 val. iki 17 val.

1Komentaras
 • Erika
  Paskelbta 12:47h, 26 spalio Atsakyti

  Sveiki.Rekomendavo jus iš kauno psichologė Dovilė.Noriu užregistruoti savo mamą ir tėtį Antaną Dūda 84metų ir Ireną Dūdienė 69metai. Jie gyvena Ukmergėje. Kada būtų greičiausias vizitas galimas?
  Lauksime atsakymo.
  Mano t.y. dukros tel.:8-60166841 arba
  8-657 40070
  Pagarbiai,Erika.

Rašyti komentarą