Šeimos vertybių stiprinimas – ,,Šeimos kelias“

Projektas pasibaigęs.

Remiantis Ukmergės rajono savivaldybės Civilines metrikacijos skyriaus duomenimis, 2018 metais Ukmergėje susituokė 210 porų, 105 išsiskyrė. Lietuvoje vyrauja panaši skyrybų statistika. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pastaraisiais metais susituokė apie 20000 porų, apie 10000 – išsiskyrė. Akivaizdu, kad šiandien šeima kaip institucija išgyvena didelę krizę, o skyrybų problema išlieka itin aktuali.

Kiekvienos poros skyrybų priežastys individualios, bet yra tam tikros tendencijos. Pirma – dabar šeimos kuriamos emociniu pagrindu. Vis dėlto pareigos, atsakomybės, rūpestis, savitarpio pagalba neskamba taip žaviai kaip pasakymas, kad pora turi gyventi taip, kad jiems būtų gera, kad jie džiaugtųsi vienas kitu, kad jiems būtų smagu. Džiuginimo aspektas tampa tikrai labai svarbus. Bet šeimos gyvenimas yra ir parama, ir mokėjimas išgyventi sunkumus, nes nė viena šeima neišvengia krizių. Šeimos dažnai nesutaria ir dėl vaikų auklėjimo. Be to, šeimos išgyvena įvairių kitų krizių, pavyzdžiui: tai gali būti vaiko gimimas, vaiko išėjimas į mokyklą, paauglystės laikotarpis, vaikų išėjimas iš namų, kai šeima turi vėl atrasti būdus būti kartu Tai natūralios krizės, kurias išgyvena visos šeimos, tik vienos jas išgyvena lengviau, kitos – sunkiau. Tai labai priklauso nuo tarpusavio santykių ir pajėgumų. Taigi daugiausiai įtakos tėvų bendravimui ir vaikų emociniam bei socialiniam elgesiui turi visuomenėje vyraujantis netinkamas požiūris į šeimos instituciją, silpnas šeimos vertybinis pamatas bei bendravimo įgūdžių stoka.

Projekto tikslas:

Ugdyti, stiprinti santykių šeimoje kultūrą, vertybes, tradicijas, bendravimo įgūdžius ir socialinę tarpusavio atsakomybę, skatinti šeimų telkimąsi ir savitarpio pagalbą.

Projekto uždaviniai:

  • Formuoti ir stiprinti šeimos bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, pagrįstus tarpusavio supratimu, pagarba, pagalba ir atsakomybe;
  • Ugdyti ir puoselėti šeimos teigiamą požiūrį į sveiką, aktyvų ir turiningą laisvalaikį kartu;
  • Skatinti šeimų telkimąsi ir savitarpio pagalbą (ankstyvoji šeimų krizių prevencija, teikti pagalbą siekiant įveikti skyrybų krizes)
  • Pabrėžti šeimos vaidmenį ir svarbą Ukmergės rajono bendruomenėje.

Projekto veiklos:

  • Projekto pristatymas. Esamos situacijos įvertinimas. Pagalbos šeimai specialistų paskaitos;
  • Eko tako kūrimas;
  • Šeimų turnyrai (stalo žaidimai, estafetės ir t.t);
  • Šeimų žygis. Aktyvus laisvalaikis.
  • Pagalbos šeimai specialistų paskaitos.
  • Projekto trukmė iki 2020 gruodžio 31 dienos.

Papildoma informacija info@lyderiukarta.lt; tel.: +37061506652

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.