Kaip padėti vaikui pasiruošti naujiems mokslo metams?

Kaip padėti vaikui pasiruošti naujiems mokslo metams?

Artėjant naujiems mokslo metams sulaukiame tėvų prašymo, pasidalinti patarimais, kaip padėti vaikui po vasaros atostogų pasiruošti grįžimui į mokyklą. Nenuostabu, kad gali prireikti tam tikro laiko, kad vaikai, o kartu ir artimieji įsijaustų į mokyklinę rutiną. Pateikiame keletą patarimų, kaip padėti vaikui ir sau lengviau grįžti į sklandų ugdymo(si) procesą.

Lėtas perėjimas. Nesistenkite staigiai pakeisti vaiko dienos režimo. Palaipsniui per kelias dienas grąžinkite miego, mokymosi, maitinimosi ir laisvalaikio laiką į mokyklos režimo ribas. Būkite kantrūs ir palaikykite vaiką, jei jam reikia laiko prisitaikyti.

Pasidarykite tvarkaraštį. Būtų naudinga kartu su vaiku sudaryti tvarkaraštį, dienos planą, kuris apimtų pamokų laikus, namų darbus ir laiką po mokyklos. Tai padės jums kartu organizuoti dieną.

Veikite kartu. Pabandykite kartu su vaiku prisitaikyti prie naujos rutinos. Jei vaikas mato, kad ir jūs dalyvaujate procese, tai gali padėti sumažinti jaudulį ir stiprinti bendrystės jausmą.

Kalbėkite apie mokyklą. Iš anksto pakalbėkite su vaiku apie mokyklą, naujus pamokų dalykus, draugus ir galimas naujoves. Tai padės sumažinti jaudulį ir nežinomybės jausmą.

Pasirūpinkite mokyklos reikmenimis. Iš anksto pasirūpinkite visais reikmenimis, kurie reikalingi mokyklai.  Patikrinkite, ar viskas yra paruošta ir tvarkingai sudėliota. Suteikite vaikui galimybę daryti daugelį dalykų savarankiškai – išsirinkti ir/arba susitvarkyti mokyklos reikmenis. Tai padės jam pasijusti atsakingam ir pasiruošusiam mokyklai.

Palaikykite pozityvumą. Kalbėkite teigiamai apie mokyklą ir mokyklines veiklas. Pabrėžkite, kiek įdomių dalykų ir galimybių laukia vaiko mokykloje.

Nepamirškite laisvalaikio. Nors grįžimas į mokyklą reiškia rutiną, svarbu ir toliau rasti laiko atsipalaiduoti ir daryti tai, kas patinka. Pasirūpinkite, kad vaikas turėtų laiko žaisti, domėtis savo pomėgiais ir pailsėti.

Svarbiausia palaikykite ir supraskite vaiką. Sukurkite aplinką, kurioje vaikas jaustųsi saugiai ir pasiruošęs grįžti į mokyklos veiklas.

Nėra komentarų

Rašyti komentarą